Ostatnie wpisy

Adapter ratujący dwa życia

889 Wyświetlenia 3 Polubienia

Adapter BeSafe daje odpowiednią ochronę zarówno matce, jak i jej nienarodzonemu dziecku, oczywiście przy zapiętych pasach bezpieczeństwa. Dzięki temu adapterowi pas biodrowy przebiega poniżej brzucha (patrz zdjęcie poniżej).

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Zaleca się stosowanie adaptera już od 2 miesiąca ciąży, ponieważ zmniejsza on ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku nagłego hamowania lub co gorsza wypadku samochodowego. Dodatkowo używając go, jedzie się wygodnie i komfortowo, ponieważ pasy bezpieczeństwa nie opinają brzucha. Umieszczając adapter w sposób prawidłowy masz pewność, że pas biodrowy nie uciska Twojego podbrzusza i niwelujesz tym samym efekt „nurkowania” (ześlizgnięcie się pod pasem biodrowym podczas zderzenia). Pamiętaj, iż ciąża to nie choroba i nie zwalnia Cię to z konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa.


Istnieją dwa modele adaptera – klasyczny montowany przy pomocy dołączonego paska – idealnie sprawdzi się jeśli podróżujesz jako kierowca samochodu; adapter iZi Fix – te same funkcje, które posiada klasyczny adapter + dodatkowo możliwość montażu przy pomocy złączy ISOfix (głównie jeśli podróżujemy jako pasażer na tylnej kanapie samochodu).

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życiaAdapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

A teraz dajemy Ci kilka dodatkowych powodów, dla których warto używać Adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży:

 1. Czy wiedziałaś, iż w chwili  zderzenia samochodu przyspieszenie działające na pasażerów sprawia, że kobieta w ciąży może „ważyć” od 3 do aż 5 ton!?
 2. Naprężenie tradycyjnego pasa w momencie wypadku może spowodować ucisk na łożysko i płód, a tym samym go uszkodzić.  Adapter sprawia, że tradycyjny pas jest przesunięty poniżej dolnej okolicy brzucha, przez co nacisk przesuwa się na miednicę, co jest zupełnie bezpieczne zarówno dla matki, jak i dla nienarodzonego dziecka.
 3. Adapter powinien być stosowany już od samego początku ciąży, aby zmniejszyć ryzyko odklejenia się łożyska lub poronienia w przypadku gwałtownego hamowania lub wypadku samochodowego.
 4. Przyszłej mamie podróżuje się komfortowo, gdy pasy bezpieczeństwa nie opinają jej brzuszka.
 5. Adapter otrzymał nagrodę w piątej edycji konkursu organizowanego przez miesięcznik Mam Dziecko – Super Produkt!

Ponadto - Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe przeszedł testy dynamiczne, które potwierdzają, iż adapter nie ma negatywnego wpływu na pasy bezpieczeństwa znajdujące się w samochodzie.
Poniżej dokument potwierdzający ten fakt:
"Testy dynamiczne Adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe
27 Marca 2001 roku zostały przedstawione dwa testy dynamiczne Adaptera do pasów bezpieczeństwa BeSafe.
Niniejszym potwierdzamy, iż testowaliśmy Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe zgodnie ze standardem testowania pasów bezpieczeństwa w fotelach samochodowych ECE R 16. Według badań dynamicznych, Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe, utrzymuje pasy biodrowe na miednicy i pod brzuchem. Na specyfikacji testu wynika, iż połączenie Adaptera do pasów bezpieczeństwa z pasami bezpieczeństwa w samochodzie, nie ma żadnego negatywnego wpływu na funkcjonalność pasów bezpieczeństwa w samochodzie."

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

 

Jeśli nie chcesz wydawać tak dużej kwoty na adapter, ale zależy Ci na bezpieczeństwie Twoim i dziecka, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość!

W naszym sklepie stacjonarnym istnieje możliwość wypożyczenia Adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży BeSafe - miesięczny koszt wypożyczenia to 20zł.

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życiaAdapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życiaAdapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Adapter do pasów bezpieczeństwa ratujący dwa życia

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz