Ostatnie wpisy

Zakup pierwszej spacerówki. Na co zwrócić uwagę?

1828 Wyświetlenia 4 Polubienia

Gdy niemowlak uczy się siadać, dla rodziców oznacza to, że muszą szykować się na zmianę wózka-gondolki na spacerówkę. Dziecko, które już umie siedzieć, w gondoli nie jest bezpieczne – łatwo może z niej wypaść. Na co powinni oni zwrócić uwagę przy wyborze nowego wózka?

Bezpieczeństwo dziecka

Przede wszystkim muszą oni zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Pierwsza spacerówka dla malucha nie powinna być tzw. parasolką, czyli lekkim wózkiem na krótki spacer czy odwiedziny u dziadków. Dla maluszka lepiej wybrać solidniejszy wózek z pasami, których dziecko samo nie będzie umieć odpiąć. Warto wybrać model, który ma możliwość regulacji oparcia tak, by szkrab mógł komfortowo się zdrzemnąć. Solidne spacerówki od lekkich wózków różnią się między innymi usztywnieniem oparcia, które dobrze wspiera rozwijający się kręgosłup. Pierwsza spacerówka powinna być zabudowana na tyle, by chronić dziecko, lecz jednocześnie musi być wykonana z oddychających materiałów, które zapewnią mu komfort. Coraz więcej wózków dziecięcych ma hamulec, który można zablokować przy rączce, co jest dużym ułatwieniem dla rodziców w porównaniu z wózkami, przy których trzeba manewrować stopą.

Użytkowanie wózka

Oczywiście wybierając wózek dla dziecka, warto decydować się na w miarę lekki model, który do tego szybko i wygodnie można złożyć np., do przewiezienia samochodem. Mamy kupujące wózki dziecięce, które będą użytkowane głównie w miastach, upewniają się często, że dany model ma małe i zwrotne kółka. Z kolei te, które planują częściej zabierać szkraba na wycieczki w teren, stawiają na duże koła pompowane. W przypadku niektórych modeli ich producenci wyposażają wózki w dodatkowe akcesoria, które warto wziąć pod uwagę. Może to być np. dodatkowy pokrowiec na nóżki dziecka, czy też folia przeciwdeszczowa. Rodzice, pomiędzy którymi jest spora różnica wzrostu, powinni upewnić się, ze dany model ma możliwość regulacji rączki, dzięki czemu każde z nich będzie mogło ustawić ją tak, by podczas spaceru było mu wygodnie. Dla wielu rodziców spore znaczenie ma też kosz na zakupy znajdujący się pod wózkiem oraz łatwy dostęp do niego (zwłaszcza wtedy, gdy dziecko śpi). Wygodę użytkowania poprawiają też różnego rodzaju schowki i kieszenie, w które rodzic może wrzucić potrzebne na spacerze akcesoria czy zabawki.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz