Ostatnie wpisy

Wózek 2w1 czy 3w1?

2635 Wyświetlenia 5 Polubienia

Niejednokrotnie wybór wózka dla pierwszego dziecka spędza przyszłej mamie sen z powiek. Obecnie na rynku dostępna jest bardzo szeroka gama wózków wielofunkcyjnych, dlatego wybór tego jedynego i właściwego modelu - który dodatkowo będzie spełniał wszystkie nasze oczekiwania, ale także będzie komfortowy dla naszego dziecka - to nie lada wyzwanie. Najczęstszym dylematem, przed którym stają nasi klienci jest wybór między wózkiem 2w1 a 3w1. Często pytacie nas, który wariant jest według nas lepszym rozwiązaniem oraz o to, jakie zalety i wady ma każde z tych rozwiązań. Postaramy się rozwiać wasze wątpliwości.

Kupić wózek 2w1 czy 3w1?

Zacznijmy od wyjaśnień - co kryje się pod tajemniczym "2w1" i "3w1". Zestaw 3w1 zawiera w swym składzie gondolę, spacerówkę oraz tzw. nosidełko, zaś wózek dziecięcy w konfiguracji 2w1 posiada tylko gondolę oraz wersję spacerową. Rozwiązania 3w1 oferuje już coraz więcej firm sprzedających wózki dziecięce (m.in. Bebetto, Roan, Baby Merc) - rozwiązanie to szczególnie polecane jest rodzicom, którym zależy na tym, by kupić wszystko za jednym razem. Tacy klienci nie mają raczej specjalnych oczekiwań odnośnie bezpieczeństwa, a może wiedza o przewożeniu dzieci w samochodzie jest niewystarczająca. Opcja 3w1 jest często wybierana w przypadku braku w samochodzie systemu mocowania ISOfix, gdy fotelik mocujemy wyłącznie przy użyciu samochodowego pasa bezpieczeństwa. Warto jednak pamiętać, że firmy wózkowe coraz częściej wprowadzają swoje bazy samochodowe (m.in. firma Baby Merc). Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku klientów, którzy oczekują czegoś więcej i mają szczególne wymagania odnośnie pierwszego fotelika swojej pociechy. Warto dodać, iż modele zawarte w zestawach 3w1 są najprostszymi w konstrukcji nosidełkami, często w przedziale wagowym 0-10kg i nie posiadają wszystkich funkcji fotelików tzw. markowych z przedziałku 0-13kg. Niejednokrotnie może zdarzyć się tak, że dodatkowe elementy, które posiadają wózki 3w1 cechuje zdecydowanie niższa jakość, niż ta, którą daje nam możliwość samodzielnego wyboru pierwszego fotelika. Jeśli jesteście jednak zdecydowani na zakup wózka 3w1, to problemu tego możecie uniknąć kupując wózek od sprawdzonego producenta np. Maxi Cosi, Cybex.

Zestawy 2w1:

Wózek 3w1

Wózek 3w1

Zestaw 3w1:

Wózek 3w1

A co z różnicą w cenie?

Jeśli przy zakupie wózka głównie bierzecie pod uwagę kwestie ekonomiczne, poza względami bezpieczeństwa to na pewno bliższe będzie Wam rozwiązanie zakupu wózka w konfiguracji 3w1. Zazwyczaj firmy wózkowe obniżają dodatkowo cenę za bardziej rozbudowany zestaw. Wychodzi to niewątpliwie korzystniej, niż zakup pojedynczego elementu. Np. firmy sprzedają wózek 3w1 w cenie 2100zł, zaś zestaw 2w1 w cenie 1950zł. Za sam fotelik samochodowy do kompletu zakupiony oddzielnie zapłacimy natomiast 280zł. Warto wybrać, więc od razu opcję 3w1. Bezsensowne jest również kupowanie oddzielnie samej gondoli, którą użytkuje się zaledwie pół roku, do momentu, gdy dziecko nie będzie siadać samodzielnie lub osiągnie dopuszczalną wagę.

Przykładowy fotelik z zestawu 3w1:

Wózek 3w1

Przykładowy fotelik markowy zakupiony do zestawu 2w1:

Wózek 3w1

Różnorodność oferty na rynku wózków dziecięcych

Kolejną istotną kwestią jest również możliwość wyboru, bowiem modele 2w1 występują w bardziej bogatej ofercie (większość wiodących marek wózkowych podaje obecnie propozycje i ceny za zestaw 2w1, sugerując tym samym skompletowanie zestawu z dowolnym fotelikiem). Do zestawu 2w1 możemy samodzielnie według własnych preferencji dobrać fotelik samochodowy z jakże bogatego asortymentu dostępnych na rynku fotelików samochodowych, uzyskując w ten sposób idealny zestaw 3w1.

Dzięki specjalnym adapterom foteliki samochodowe zakupione do zestawu 2w1 pasują praktycznie do wszystkich modeli wózków (np. do wózka Bebetto Holland 2w1 możemy dopasować m.in. fotelik Maxi Cosi, Cybex, BeSafe).

Fotelik samochodowy BeSafe iZi Go Modular (fotelik możemy wpiąć przy użyciu adapterów na ramę większości stelaży wózków):

Wózek 3w1

Wózek 3w1

Wózek 3w1

Wózek 3w1

Co zatem wybrać?

Zarówno wózki 2w1, jak i 3w1 mają swoje mocne i słabe strony. Ostateczny wybór pozostawiamy Tobie przyszły rodzicu. Wiemy doskonale, iż zakup wózka przy pierwszym dziecku jest porównywalny do zakupu pierwszego samochodu ;) a testowanie odbywa się z mniejszą wiedzą i jeszcze bez udziału głównego zainteresowanego.

Jeśli jesteście wciąż niezdecydowani zapraszamy Was na fora, które są często skarbnicą wiedzy lub do skorzystania z porad innych rodziców, którzy wybór pierwszego wózka mają już za sobą. Skorzystać oczywiście możecie także z porad pracowników naszego sklepu. Postaramy się dopasować wózek oraz fotelik samochodowy do Waszych potrzeb, oczekiwań oraz budżetu.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz