Ostatnie wpisy

Wybór laktatora. Elektryczny czy ręczny?

360 Wyświetlenia 2 Polubienia

Wiele młodych mam staje przed wyborem: kupić laktator ręczny czy elektryczny? Dużo zależy od tego, czy bardziej cenimy sobie czas i wygodę, czy też możemy przeznaczyć czas na ręczne odciąganie mleka.

Czym jest laktator i czy będzie potrzebny odpowiadamy w naszym wpisie.

Czym jest lakator?

Laktator jest akcesorium, służącym do odciągania mleka z piersi. Poleca się go także matkom, którym trudno w naturalny sposób pobudzić laktację. Jest także jednym z elementów wyprawki młodej mamy, którego nie warto kupować „na zapas”.

O tym bowiem, jakiego rodzaju urządzenie będzie nam potrzebne przekonamy się dopiero po porodzie, obserwując zapotrzebowanie naszego maluszka na pokarm.

Laktator ręczny czy elektryczny

Laktator ręczny to tradycyjny model tego akcesorium. Najlepiej sprawdzi się w przypadku sporadycznego użytku, gdy będziemy odciągnąć niewielkie ilości mleka, na przykład do zostawienia dziecku podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy jednak, że będziemy musieli się przy nim nieco napracować.

Z kolei elektryczny może być nieco droższy, lecz zdecydowanie usprawnia, ułatwia i przyspiesza cały proces. Przeznaczony jest dla mam, odciągających za jednym razem większe ilości pokarmu i przechowującym je następnie w butelkach.

Higiena przede wszystkim

Jeśli już zaopatrzyłyśmy się w odpowiedni lakator, pamiętajmy, żeby należycie o niego dbać.

Przede wszystkim należy go wyparzyć przed pierwszym użyciem, a następnie powtarzać tę czynność raz dziennie. Nie powinno nastręczyć nam to zbyt dużo problemów: wystarczy wygotować lub przelać poszczególne części laktatora wrzątkiem, wcześniej myjąc lakator, aby usunąć z niego resztki mleka.

 W trosce o bezpieczeństwo własne i naszego maluszka, wybierajmy jedynie te sklepy z akcesoriami dla niemowląt, które oferują produkty atestowane, z odpowiednimi certyfikatami. W ten sposób zyskamy gwarancję, że użycie takiego sprzętu nie zaszkodzi ani nam, ani naszemu dziecku.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz