Ostatnie wpisy

Wyjazd z dzieckiem. Wybór łóżeczka turystycznego

1693 Wyświetlenia 4 Polubienia

Wygoda

Jak sama nazwa wskazuje, łóżeczko turystyczne nie jest przeznaczone do korzystania z niego na co dzień, a jedynie okazjonalnie, podczas wyjazdów. Dlatego zwróć uwagę, czy łóżeczko nie stwarza problemów podczas składania, a także czy posiada solidne kółka i blokady. Ważne, aby jego konstrukcja była stabilna. Wybierajmy modele, które po złożeniu będą niewielkie; dzięki temu nie będzie problemów z transportem łóżeczka podczas podróży samochodem.

Wytrzymałość

Kolejnym kryterium wyboru łóżeczka turystycznego będzie jego wytrzymałość, dlatego sprawdzajmy, jakie ograniczenia wagowe posiada wybrany przez nas model. Na rynku znajdziemy łóżeczka o wytrzymałości do 15, a nawet do 30 kg.

Dodatkowe wyposażenie

Warto zainwestować w łóżeczko turystyczne, które posiada dodatkowe wyposażenie, takie jak na przykład:

-przewijak
-moskitiera
-funkcja kołyski
-chwytaki dla dziecka
-organizer
-elektryczna pozytywka
-torba do transportu

  Takie rozwiązanie ograniczy konieczność zabierania ze sobą dodatkowych sprzętów, jak właśnie przewijak.

  Bezpieczeństwo

  Turystyczne łóżeczko dla dziecka powinno być przede wszystkim bezpieczne. Ważny zatem będzie rodzaj materiału z jakiego jest wykonany materac oraz zainstalowanie w łóżeczku zabezpieczeń przed złożeniem. Ważne, aby łóżeczko miało możliwość ułożenia materaca, wykonanego najlepiej z grubszych tkanin, podobnych do lnu, na wyższym i niższym poziomie.

  Na końcu warto zwrócić uwagę na estetkę wybranego przez nas łóżeczka. Jeśli zdecydujemy się na ciepłe, pastelowe kolory lub bajkowe wzory, możemy być pewni, że nasza pociecha będzie chętnie w takim łóżeczku układała się do snu.   

  Zostaw komentarz

  Zaloguj się, aby dodać komentarz