Ostatnie wpisy

Jak działają pasy poporodowe?

2256 Wyświetlenia 4 Polubienia

Czym jest pas poporodowy?

Pas poporodowy jest elastyczną opaską, wykonaną z mieszanki:

  • poliestru,
  • poliamidu,
  • lateksu.

Pas może być wciągany, zakładany przez nogi, lub zapinany z boku, z tyłu lub z przodu, na rzepy, haftki albo na napy.

Dostępny w naszej ofercie wyrób medyczny dla kobiet po porodzie został stworzony w celu wzmocnienia rozciągniętych powłok brzusznych oraz zmniejszenia ryzyka wystąpienia przepukliny. Łagodzi także bóle rany pooperacyjnej i ułatwia wcześniejsze wykonywanie ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie mięśni brzucha. Dodatkowo pas poporodowy pomaga zachować właściwą pozycję podczas karmienia dziecka, dzięki odpowiedniemu modelowaniu sylwetki.

Od kiedy można stosować pas poporodowy?

Pas poporodowy zakłada się minimum dwa tygodnie po porodzie naturalnym i cztery po cesarskim cięciu, jeśli rana goi się prawidłowo. Założony wcześniej może powodować bóle brzucha, zaburzać krążenie lub przeszkadzać w obkurczaniu się macicy.

Jak dobrać pas poporodowy?

Aby prawidłowo wybrać pas poporodowy, należy zmierzyć swój obwód brzucha i na jego podstawie dobrać rozmiar pasa. Pamiętajmy, aby nie wybierać zbyt obcisłego modelu.

Musimy także zastanowić się nad modelem: wciąganym lub na rzepy. Wciągany jest łatwiejszy w zakładaniu, jednak pod koniec procesu leczenia może okazać się za duży. Typ na rzepy  z kolei posiada regulację ściskania, przez co będzie bardziej funkcjonalny.

Dodatkowo konieczność noszenia tego wyrobu medycznego warto każdorazowo skonsultować z lekarzem.

Dzięki stosowaniu pasa poporodowego kobiety nie tylko szybciej i przy mniejszym nakładzie wysiłku wracają do formy sprzed ciąży, lecz również osiągają wizualny efekt szczupłej i bardziej wymodelowanej sylwetki.

Zostaw komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz