Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Na terenie naszego sklepu Elhand Baby znajduje się Bezpłatna Szkoła MagdaMed prowadzona przez wykwalifikowaną położną - panią Magdalenę Łosik - przez większość znana jako "ciocia Madzia" lub "Matka Polka cudzych pociech".
Udział w zajęciach jest bezpłatny, również dla osoby towarzyszącej. Zapraszamy!

Na najbliższy kurs - zapisz się już teraz -> 662 614 084

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed
Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMedBezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMedBezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMedBezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed
 • Zapisy na zajęcia

  Zapisy odbywają się bezpośrednio u położnej prowadzącej Szkołę Rodzenia -
 • telefonicznie: 662 614 084
 • mailowo: magda@magdamed.pl
 • Poprzez fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/magdamedpl/
 • Godziny

  Spotkania odbywają się raz w tygodniu:
 • We wtorki - 17:00-19:00 - kurs klasyczny składający się z VII spotkań.
 • Program spotkań

SPOTKANIE I

O czym porozmawiamy po pierwszych 10 minutach znajomości? Co zabrać ze sobą do szpitala, kiedy się do niego zgłosić, co spędza sen z powiek: nacięcie krocza i sposoby jego zapobiegania, golenie krocza, lewatywa itp., Wasze prawa w szpitalu i tzw. plan porodu. Zakończymy miłym akcentem: tematem kontaktów płciowych w ciąży; jednak na dobry początek poznamy się i dowiemy, czy mamy w sali przewagę dziewczynek, czy chłopców.

SPOTKANIE II

Czego się spodziewać w związku z porodem? Zagadnienia „7 P”…czyli autorski pomysł na to, jak w ciągu 1,5 godziny opowiedzieć Wam o porodzie. Zastanawiacie się o co chodzi w 7P? Przyjdźcie i dowiedzcie się, bo warto… Zapraszam!

SPOTKANIE III

Jak przeżyć poród na wesoło? Albo chociaż nieźle go wspominać? Nauka oddychania w poszczególnych okresach porodu, nauka masażu (w wykonaniu osoby towarzyszącej), kilka słów o cięciu cesarskim…

SPOTKANIE IV

„Częste mycie, skraca życie, ale czasem – trzeba”. Skoro przez dwa poprzednie spotkania rodziliśmy, teraz pora na: kąpiel noworodka w wanience z… wodą, codzienną pielęgnację – w tym pieluchowanie i ubieranie „bodziaków” (prawdziwa zmora początkujących tatusiów).

SPOTKANIE V

„Człowiek głodny, to człowiek zły i marudny” – czyli słów kilka o karmieniu piersią, jak się do tego zabrać, co robić, żeby się udało i żeby wszyscy byli zadowoleni, jak sobie poradzić z (nie zawsze głupimi) przesądami dotyczącymi diety w czasie laktacji i najczęstszymi komplikacjami z nią związanych.

SPOTKANIE VI

„BHP w okresie noworodkowym i niemowlęcym”- szczepienia ochronne, ciało obce w drogach oddechowych i zatrzymania akcji serca dziecka (BLS), godzina piąta, minut trzydzieści…, a nasz Brajanek dalej nie śpi – słów kilka o mowie ciała naszych milusińskich i niezawodny (prawie niezawodny) sposób na uspokojenie szkraba.

SPOTKANIE VII

„Miotają mną hormony” - połogowe zaburzenia nastroju, „co się dzieje z moim ciałem?”, seks w połogu, czyli co robić, aby zbyt szybko nie rezerwować miejsca na kolejnym kursie w szkole rodzenia, i na koniec: wyciągamy chusteczki higieniczne, ocieramy łzy, kończymy kurs grupową fotografią.

 • Kilka słów położnej o samej sobie :)

  Dziś trudno mi w to uwierzyć, ale położną zostałam… przypadkiem. Jednak robię to, co sprawia mi wiele radości. W słuszności dokonanego wyboru utwierdzają mnie (co roku większe) rzesze zadowolonych absolwentów. Moja miłość do położnictwa zaczęła się jeszcze na studiach. Wstąpiłam do Studenckiego Towarzystwa Naukowego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, ba… zdobyłam nawet kilka nagród za swoją pracę naukową. Miałam zaszczyt współpracować z prof. dr hab. n. med. Adamem Cekańskim – nauczycielem i mentorem wielu polskich ginekologów. Współpraca ta zaowocowała kilkoma artykułami i zredagowaniem podręcznika akademickiego dla studentów położnictwa. Obecnie pracuję nad e-bookiem dedykowanym przyszłym rodzicom. Fascynują mnie zagadnienia związane z psychiką człowieka. Jako położną szczególnie interesuje mnie zagadnienie tokofobii – panicznego lęku przed porodem siłami natury. Aspekt „psyche” stanowi ważny element mojej codziennej pracy z kobietą i jej rodziną. Uczestników prowadzonych przeze mnie zajęć „szkoły rodzenia” traktuję jak partnerów dialogu. Absolwenci zwykli mnie nazywać „ciocią Madzią” lub „Matką Polką cudzych pociech”. Jestem dumna z tych przydomków. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w sali porodowej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Od 6 lat prowadzę zajęcia w szkole rodzenia, w ramach której zajęcia odbywały się już w Tarnowskich Górach i Rudzie Śląskiej. Obecnie współpracuję z NZOZ ZBM Zdrowie w Bytomiu oraz NZOZ JULIAMED w Częstochowie. Już wkrótce planuję uruchomienie szkoły rodzenia w kolejnym mieście na Śląsku. Prowadzę kursy, szkolenia, bywam prelegentem na konferencjach naukowych. Stale podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje. Najlepsza położna i szkoła rodzenia w jednym? Wszystko mieści się w kilku zdaniach… Znam obawy przyszłych rodziców. Rozumiem lęki młodej matki i ojca. Szanuję uczestników moich spotkań. Pomagam oswoić lęk związany z ciążą, porodem i pierwszymi chwilami w roli rodzica. Doceniam zaufanie, jakim obdarzyło mnie ponad 1700 kobiet uczestniczących dotąd w moich kursach. Zaufaj mi… a przygotuję Ciebie i Twojego partnera na „ten dzień”.
Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Nasi absolwenci:

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed