Bezpłatna Szkoła Rodzenia MagdaMed

Na terenie naszego sklepu Elhand Baby znajduje się Bezpłatna Szkoła MagdaMed prowadzona przez wykwalifikowaną położną - panią Magdalenę Łosik - przez większość znana jako "ciocia Madzia" lub "Matka Polka cudzych pociech".
Udział w zajęciach jest bezpłatny, również dla osoby towarzyszącej. Zapraszamy!

Najbliższy kurs rusza już 12 lutego 2019 roku - zapisz się już teraz -> 662 614 084

ggg.jpg
 • Zapisy na zajęcia

  Zapisy odbywają się bezpośrednio u położnej prowadzącej Szkołę Rodzenia -
 • telefonicznie: 662 614 084
 • mailowo: magda@magdamed.pl
 • Poprzez fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/magdamedpl/
 • Godziny

  Spotkania odbywają się raz w tygodniu:
 • We wtorki - 17:00-19:00 - kurs klasyczny składający się z VII spotkań.
 • W soboty - 9:00-11:00 - kurs przyspieszony składający się z V spotkań.
 • Program spotkań

SPOTKANIE I

O czym porozmawiamy po pierwszych 10 minutach znajomości? co zabrać ze sobą do szpitala, kiedy się do niego zgłosić, co spędza sen z powiek: nacięcie krocza i sposoby jego zapobieganiu, golenie krocza, lewatywa itp., Wasze prawa w szpitalu i tzw. plan porodu, zakończymy miłym akcentem: tematem kontaktów płciowych w ciąży, jednak na dobry początek poznamy się i dowiemy, czy mamy w sali przewagę dziewczynek, czy chłopców.

SPOTKANIE II

Czego się spodziewać w związku z porodem? zagadnienia „7 P”…czyli autorski pomysł na to, jak w ciągu 1,5 godziny opowiedzieć Wam o porodzie, Zastanawiacie się o co chodzi w 7P? Przyjdźcie i dowiedzcie się, bo warto… Zapraszam!

SPOTKANIE III

Jak przeżyć poród na wesoło? Albo chociaż nieźle go wspominać? nauka oddychania w poszczególnych okresach porodu, nauka masażu (w wykonaniu osoby towarzyszącej), kilka słów o cięciu cesarskim…

SPOTKANIE IV

„Częste mycie, skraca życie, ale czasem – trzeba” Skoro przez dwa poprzednie spotkania rodziliśmy, teraz pora na: kąpiel noworodka w wanience z… wodą, codzienną pielęgnację – w tym pieluchowanie i ubieranie „bodziaków” (prawdziwa zmora początkujących tatusiów).

SPOTKANIE V

„Człowiek głodny, to człowiek zły i marudny” – czyli słów kilka o karmieniu piersią jak się do tego zabrać, co robić, żeby się udało i żeby wszyscy byli zadowoleni, jak sobie poradzić z (nie zawsze głupimi) przesądami dotyczącymi diety w czasie laktacji i najczęstszymi komplikacjami z nią związanych.

SPOTKANIE VI

„BHP w okresie noworodkowym i niemowlęcym” szczepienia ochronne, ciało obce w drogach oddechowych i zatrzymania akcji serca dziecka (BLS), godzina piąta, minut trzydzieści…, a nasz Brajanek dalej nie śpi – słów kilka o mowie ciała naszych milusińskich i niezawodny (prawie niezawodny) sposób na uspokojenie szkraba.

SPOTKANIE VII

„Miotają mną hormony” połogowe zaburzenia nastroju, „co się dzieje z moim ciałem?”, seks w połogu, czyli co robić, aby zbyt szybko nie rezerwować miejsca na kolejnym kursie w szkole rodzenia, i na koniec: wyciągamy chusteczki higieniczne, ocieramy łzy, kończymy kurs grupową fotografią.

 • Kilka słów położnej o samej sobie :)

  Dziś trudno mi w to uwierzyć, ale położną zostałam… przypadkiem. Jednak robię to, co sprawia mi wiele radości. W słuszności dokonanego wyboru utwierdzają mnie (co roku większe) rzesze zadowolonych absolwentów. Moja miłość do położnictwa zaczęła się jeszcze na studiach. Wstąpiłam do Studenckiego Towarzystwa Naukowego w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, ba… zdobyłam nawet kilka nagród za swoją pracę naukową. Miałam zaszczyt współpracować z prof. dr hab. n. med. Adamem Cekańskim – nauczycielem i mentorem wielu polskich ginekologów. Współpraca ta zaowocowała kilkoma artykułami i zredagowaniem podręcznika akademickiego dla studentów położnictwa. Obecnie pracuję nad e-bookiem dedykowanym przyszłym rodzicom. Fascynują mnie zagadnienia związane z psychiką człowieka. Jako położną szczególnie interesuje mnie zagadnienie tokofobii – panicznego lęku przed porodem siłami natury. Aspekt „psyche” stanowi ważny element mojej codziennej pracy z kobietą i jej rodziną. Uczestników prowadzonych przeze mnie zajęć „szkoły rodzenia” traktuję jak partnerów dialogu. Absolwenci zwykli mnie nazywać „ciocią Madzią” lub „Matką Polką cudzych pociech”. Jestem dumna z tych przydomków. Pierwsze kroki w zawodzie stawiałam w sali porodowej Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Od 6 lat prowadzę zajęcia w szkole rodzenia w ramach której zajęcia odbywały się już w Tarnowskich Górach i Rudzie Śląskiej. Obecnie współpracuję z NZOZ ZBM Zdrowie w Bytomiu oraz NZOZ JULIAMED w Częstochowie. Już wkrótce planuję uruchomienie szkoły rodzenia w kolejnym mieście na Śląsku. Prowadzę kursy, szkolenia, bywam prelegentem na konferencjach naukowych. Stale podnoszę swoje kompetencje i kwalifikacje. Najlepsza położna i szkoła rodzenia w jednym? Wszystko mieści się w kilku zdaniach… Znam obawy przyszłych rodziców. Rozumiem lęki młodej matki i ojca. Szanuję uczestników moich spotkań. Pomagam oswoić lęk związany z ciążą, porodem i pierwszymi chwilami w roli rodzica. Doceniam zaufanie, jakim obdarzyło mnie ponad 1700 kobiet uczestniczących dotąd w moich kursach. Zaufaj mi… a przygotuję Ciebie i Twojego partnera na „ten dzień”.

Nasi absolwenci:

czerwcowi.jpg

2.jpg