Poduszka Klin+ Antyalergic Covers 40x60x7cm Fiki Miki
 • Poduszka Klin+ Antyalergic Covers 40x60x7cm Fiki Miki
 • Poduszka Klin+ Antyalergic Covers 40x60x7cm Fiki Miki
 • Poduszka Klin+ Antyalergic Covers 40x60x7cm Fiki Miki

Dostępny

Poduszka Klin+ Antyalergic Covers 40x60x7cm Fiki Miki

Poduszka Klin umożliwia Twojemu dziecku uzyskanie pozycji ułatwiającej oddychanie.

 

54,00 zł
Brutto
Ilość

raty

zdrowy-sen-to-zdrowe-zycie

bobo

Opis produktu:

Delikatnie uniesiona powyżej reszty ciała głowa to komfortowa pozycja leżąca podczas snu i wypoczynku, która ułatwia swobodne oddychanie.

Poduszka Klin umożliwia łatwe, stabilne i bezpieczne uzyskanie takiej pozycji.

Jest dodatkowym elementem wspomagającym inne działania mające na celu ograniczenie możliwości ulewania lub zakrztuszenia się pokarmem podczas snu.

Poduszka Klin+ PMK2 składa się z dwóch warstw:

 • Pokrowca wykonanego z dzianiny materacowej (100% poliester).
 • Wkładu wykonanego z pianki poliuretanowej.

Wyrób przeznaczony jest do stosowania u dzieci:

 • w profilaktyce i wspomagającym leczeniu dzieci z alergią na roztocza kurzu domowego*),
 • w zapobieganiu wadom kręgosłupa szyjnego,
 • w niestabilności kręgosłupa szyjnego,
 • w stanach pourazowych w odcinku szyjnym kręgosłupa.

*) Poduszka Klin może być stosowana podczas snu i wypoczynku, przez alergików oraz osoby zdrowe, jako jeden z elementów wielokierunkowego działania zmierzającego do ograniczenia ekspozycji na alergeny, a w szczególności w profilaktyce chorób alergicznych, a także w prewencji osób dotkniętych nadmierną reakcją na alergeny wziewne i kontaktowe.

Pokrowiec

Według najnowszych międzynarodowych wytycznych i standardów leczenia oraz profilaktyki chorób alergicznych zaleca się wielokierunkowe działania zmierzające do ograniczenia ekspozycji na alergeny.

p2

Wskazane jest:

 • Pranie pościeli, poduszek, koców, pokrowców materaców, pluszowych zabawek w temperaturze min. 55°C.
 • Poddawanie pościeli i zabawek pluszowych okresowemu działaniu niskich temperatur (zamrażanie).
 • Stosowanie pościeli antyalergicznej.
 • Stosowanie środków roztoczobójczych.
 • Zrezygnowanie z dywanów.

W celu zwiększenia działania ograniczającego ekspozycji na alergeny materac Klin+ PMK2 została wyposażona w pokrowiec przystosowany do prania w pralce w temperaturze 60°C.

p1

Wypełnienie

Poduszka Klin+ PMK2 ułatwiający oddychanie wykonana jest z twardej pianki poliuretanowej.  Otwory wewnątrz poduszki gromadzą powietrze, dzięki czemu ograniczają możliwość nagrzewania się poduszki podczas snu i wypoczynku oraz pocenia się główki śpiącego dziecka. Jest to szczególnie pomocne w upalne dni lub w sytuacji gdy dziecko gorączkuje.

We wszystkich materacach stosujemy wyłącznie pianki poliuretanowe posiadające certyfikat Oëko-Tex Standard 100 (brak substancji szkodliwych)..Pianki poliuretanowe poddawana są restrykcyjnym badaniom wytrzymałościowym. Uzyskane w ten sposób wkłady cechuje wysoka odporność na odkształcenia.

Certyfikaty i atesty

Świadectwo Jakości Zdrowotnej Państwowego Zakładu Higieny (H-HŻ-6071-0346/14/C),

Wyrób medyczny kl. I  zgodnym z wymaganiami Dyrektywy Rady 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1993 r. dotyczącej wyrobów medycznych zmienionej Dyrektywą 2007/47/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 września 2007 r. oraz zharmonizowanymi z nią normami: PN-EN ISO 14971:2012, PN-EN 1041+A1:2013-12, PN-EN ISO 15523-1:2012. oraz Ustawą z dnia 20 maja 2010 roku o wyrobach medycznych (Dz.U. 2010 Nr 107 Poz. 679) i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych (Dz.U. 2011 Nr 16 Poz. 74). Ocena zgodności wyrobu została przeprowadzona zgodnie z załącznikiem nr VII Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 stycznia 2011 r. w sprawie wymagań zasadniczych oraz procedur oceny zgodności wyrobów medycznych.

PMK2
1 Przedmiot

Opis

Wysokość
40
Szerokość
60
Głębokość
7

Zobacz także