Wkładki Hydrożelowe na obolałe brodawki 4 szt. Medela
  • Wkładki Hydrożelowe na obolałe brodawki 4 szt. Medela
  • Wkładki Hydrożelowe na obolałe brodawki 4 szt. Medela

Dostępny

Wkładki Hydrożelowe na obolałe brodawki 4 szt. Medela

Jeżeli karmisz piersią i masz bolesne lub popękane brodawki to wkładki hydrożelowe przyspieszą gojenie i przyniosą Ci natychmiastową ulgę.

49,00 zł
Brutto
Ilość

raty

Świeżo upieczone mamy często spotykają się ze stwierdzeniem, że karmienie piersią nie powinno boleć, w rzeczywistości może minąć trochę czasu, zanim brodawki przyzwyczają się do częstotliwości i czasu trwania karmienia. W połączeniu ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie w pierwszych dniach po porodzie sprawia to, że brodawki mogą stać się wrażliwe oraz bolesne. W takiej sytuacji pomocne mogą być wkładki hydrożelowe, które niosą natychmiastowe ukojenie oraz łagodzą ból. Ponadto zapobiegają ocieraniu się brodawek o ubrania i wspierają proces gojenia, gdy doszło już do uszkodzenia skóry.

Pamiętaj, że nadwrażliwe lub popękane brodawki mogą być objawem nieprawidłowego przystawienia dziecka do piersi w trakcie karmienia, dlatego warto skonsultować się w tej sprawie z konsultantem laktacyjnym lub specjalistą od karmienia. Jeżeli zaobserwujesz krwawienie albo pieczenie brodawek podczas karmienia lub jeśli proces gojenia przebiegać będzie zbyt wolno, najlepiej zasięgnij porady u konsultanta laktacyjnego lub lekarza, ponieważ może to sygnalizować infekcję piersi lub inne nieprawidłowości wymagające leczenia.

Wkładki hydrożelowe Medela powstają na bazie specjalnej formuły, dzięki czemu przylegają do skóry, tworząc ochronną warstwę chłodzącą i wspomagającą proces gojenia. Są wystarczająco duże, aby pokryć całą brodawkę i otoczkę (ciemniejszą skórę wokół brodawki), ponieważ bolesność może dotyczyć całego tego obszaru.

W jaki sposób założyć wkładki hydrożelowe:

  • Umyj ręce, otwórz saszetkę i wyjmij wkładkę hydrożelową z plastikowej osłony
  • Ostrożnie przyłóż hydrożelową stronę wkładki bezpośrednio na brodawkę
  • Przed karmieniem dziecka zdejmij wkładkę i ułóż ją na czystej powierzchni
  • Następnie delikatnie przemyj pierś ciepłą wodą i osusz ją ręcznikiem, zanim zaczniesz karmić
  • Po zakończonej sesji karmienia ponownie nałóż wkładkę hydrożelową czystymi dłońmi.

Ponadto możesz wielokrotnie używać tej samej wkładki hydrożelowej w okresie 24 godzin. Wystarczy, że pomiędzy każdym użyciem będziesz przechowywać ją w chłodnym, czystym i suchym miejscu – nie musisz czyścić jej mydłem ani innym detergentem. Możesz również przechowywać wkładki w lodówce, aby wzmocnić efekt chłodzący. Pamiętaj jednak, aby znajdowały się one poza zasięgiem dzieci. Jeżeli nakładka na brodawki stanie się matowa lub mętna (co zdarza się rzadko), wyrzuć ją i użyj świeżej wkładki.

MO-008.0053
1 Przedmiot